The Simplex Division of Templeton, Kenly & Co., Inc. Firması, endüstriyel hidrolik ve mekanik krikolar, ekipmanlar ve takım imalat-tasarım ve pazarlamasında dünyanın en eski ve uzman firmaları arasındadır. Simplex, 1899 yılında kurulmuş ve merkezi Amerika’daki Broadview Illinois’te bulunan bir Amerikan firmasıdır. Üretimini aynı şehirdeki fabrikasında sürdürmektedir.

Simplex, imalat teknolojisini sürekli olarak yenileyerek, dünyadaki en son imalat teknolojisini kullanmaktadır. Kalite kontrol sistemi ve satış sonrası hizmetleri çok güçlüdür. Dünyada kendi konusunda imalat yapan firmaların en yaşlılarından olan Simplex, özellikle demiryolları bakım-onarım ekipmanları ve mekanik krikolar konusunda dünyanın en ünlü firmalarından biridir.

Hidro-mekanik & Simplex İşbirliği

Kendi konularında uzman ve oldukça deneyimli bu iki firma Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilmemiş bir çok hizmeti, başarıyla müşterilerine sunmak amacıyla bir araya gelmişlerdir. Bu işbirliğinin temel amacı, yaklaşık yarım asırlık imalatçı kimliğimizin getirdiği tecrübemizi 100 yılı aşkın Simplex tecrübesiyle birleştirerek; endüstrinin tüm alanlarına kalitesi kanıtlanmış çok geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet vermektir. Müşterilerimize satış öncesi işlerine en uygun ekipmanı seçmelerinde danışmanlık, satış aşamasında en uygun fiyat ve satış sonrası servis-yedek parça hizmetlerini en iyi şekilde vermek, işbirliğimizin en önemli hedefidir.