1964 yılında Hidromekanik kollektif şirketi adıyla kurulan firmamız, kuruluşunun ilk yıllarında ağırlıklı olarak iş makinası yedek parçaları, yüksek tonajlı hidrolik krikolar ve iş makinası revizyonunda kullanılan hidrolik ekipmanlar imal etmiştir. Bu konulardaki faliyetini 1980’li yılların ortalarına kadar yoğun olarak sürdürmüştür.

Aynı dönemde Türkiye’de altyapı inşaat sektörünün gelişmeye başlamasıyla birlikte, firmamız bu sektörün ihtiyaçlarına yönelik hidrolik ekipmanlar ve yardımcı elemanların imalatına başlamıştır. Çok uzun bir süredir içinde bulunduğumuz ve gelişimini başlangıcından bugüne adım adım takip ettiğimiz altyapı inşaat sektörü, bu alanda kullanılan hidrolik ekipman ve yardımcı elemanların imalatı konusunda bizi uzmanlaştırmakla birlikte bir o kadar da ürettiğimiz bu ürünlerin kullanım alanlarında bilgi ve tecrübe sahibi yapmıştır.

Gün geçtikçe yaygınlaşan inşaat sektöründeki “Hidrolik Güç” uygulamalarını geniş kapsamlı bir internet sitesinde toplayarak, yaklaşık 50 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sektörle paylaşmayı amaçlamış bulunmaktayız.